O mnie

Janusz Sztencel - psychoterapeuta.

Jako mgr chemii po UW, dwa lata pracował w zawodzie. Po szkoleniach, rozpoczął pracę z uzależnionymi alkoholikami i narkomanami. W 1995r. zorganizował i przez kilka lat kierował Oddziałem Terapii dla Młodzieży Uzależnionej w Otwocku.

Odbył szkolenia zawodowe: w Laboratorium Psychoedukacji (1983-87), International European Drug Abuse Treatment Training Project (1996-2000), z Psychologii Zorientowanej na Proces (1996-99).

Od 2003 roku szkoli się w Ustawieniach Hellingerowskich. Uczestniczył w wielu warsztatach, które prowadzili: Bert Hellinger, Maria Senftleben-Gudrich, Marek Wilkirski, Kristine Alex, Sneh Victoria Schnabel, Ilse Kutschera, Jacob Schneider, Sieglinde Schneider, Gunter Schricker, Franz Rupperti inni.

Od 2000 r. pracuje w Ośrodku Psychoterapii Aleje oraz w prywatnym gabinecie w Warszawie. Wykorzystuje wiele różnych podejść w pracy terapeutycznej. Prowadzi terapię indywidualną, dla par, warsztaty ustawień systemowych metodą Hellingera. Współprowadzi warsztaty Progi z Tanną Jakubowicz-Mount i W drodze z Małgorzatą Opanowicz-Małyszko.

Jest współautorem pozycji Po co mi ten facet wydanej nakładem Wydawnictwa JK Łódź 2008.